Ekologiczna drewniana szczoteczka do zębów

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, ile ton plastiku jest produkowanych i wyrzucanych każdego roku? Plastik to tworzywo sztuczne, które niezwykle wolno rozkłada się w środowisku na materię organiczną. Jest to materiał nieprzyjazny dla środowiska. I choć elementy wykonane z plastiku poddaje się recyklingowi, niestety wciąż wiele ton tego materiału trafia bezpośrednio do środowiska, nie tylko zanieczyszczając naszą planetę, ale także tworząc niebezpieczeństwo dla zwierząt. Pomyśl o tym następnym razem, gdy udając się rano do łazienki sięgniesz po szczoteczkę do zębów. Prawdopodobnie nie musisz się jej bardzo uważnie przyglądać, żeby wiedzieć z czego jest wykonana. Z plastiku, prawda?
Zastanów się teraz ile takich szczoteczek używasz w ciągu roku ty i twoja rodzina. A w ciągu całego życia? Jak wiemy szczoteczkę do zębów należy regularnie wymieniać, idealnie co trzy miesiące, tak, aby czyszczenie przez nas zębów pozostawało efektywne. Taką szczoteczkę do zębów wyrzucamy prawdopodobnie do odpadów zmieszanych w łazience i nie wiadomo jakie są szanse na to, że nasza szczoteczka zostanie poddana recyklingowi.
Jednak nie musisz wcale rezygnować z mycia zębów, żeby przyczynić się do poprawy sytuacji środowiska. Czy słyszałeś już o ekologicznych bambusowych szczoteczkach do zębów? To ostatnio hit w drogeriach z kosmetykami naturalnymi i wśród tych, którym dobro naszej planety jest miłe. Bambusowa szczoteczka do mycia zębów jest wykonana w stu procentach z materiałów poddających się łatwej i szybkiej biodegradacji. Jej rączka wykonana jest z drewna bambusowego, które jest bardzo lekkie i praktyczne. W dodatku istnieją też bardzo poręczne i praktyczne pojemniki na szczoteczki do zębów, również w całości wykonane z drewna bambusowego, które pozwolą nam w sposób przyjazdy dla środowiska transportować naszą szczoteczkę. Oprócz tego, że jest stuprocentowo ekologiczna, bambusowa szczoteczka do zębów ma też inne zalety: jest przyjazna naszemu zdrowiu, bowiem nie musimy wkładać do naszych ust plastikowych materiałów. Nie wiadomo bowiem, jak tworzywa sztuczne wpływają na nasze zdrowie, a według niektórych badań mogą być szkodliwe.
Bambusowa ekologiczna szczoteczka do zębów to wydatek kilkunastu złotych. Oczywiście plastikowe szczoteczki są raczej tańsze, ale pomyślmy o tym, że dopłacając te kilka złotych przyczyniamy się do dobra naszej planety. Dla nas to mała różnica, ale dla środowiska każdy wybór szczoteczki drewnianej to duża ulga.

, ,

Dodaj komentarz