Zagrożenia w pierwszej fazie prowadzenia działalności

Pierwsza faza prowadzenia działalności gospodarczej jest bardzo niebezpieczna z bardzo wielu powodów. To etap, w którym musimy inwestować bardzo dużo pieniądze wnętrz biznes, a ewentualne zyski i jeszcze nie równoważą wydatków. W zależności od naszej branży będziemy musieli więc ponosić koszty, jednocześnie nie uzyskując zbyt dużej rekompensaty tych kosztów w postaci przychodów.
To zatem trudny etap, przed który nie każdy początkujący przedsiębiorca przejdzie. To również pewnego rodzaju filtr, dzięki któremu dowiemy się jak reagujemy na pierwsze pojawiające się problemy firmowe i dowiemy się tym samym bardzo wiele o sobie samych. Rzeczywistość rynkowa zweryfikuje nasze reakcje na kłopoty takie jak działania konkurencji, zmieniająca się branża w której działamy czy też kłopoty z finansowaniem naszych projektów. To wszystko czeka praktycznie każdego młodego przedsiębiorcy, który decyduje się wypłynąć na głębokie wody i rozpocząć własną działalność w pełnym tego słowa znaczeniu. Naszym zadaniem w przypadku pojawiających się kłopotów będzie przede wszystkim nie uleganie złudzeniom. Musimy stale kontrolować sytuację naszej firmy jednocześnie robiąc to maksymalnie rzetelnie, odrzucając wszelkie emocje które pojawiają się zawsze wtedy, gdy pojawiają się również problemy. Rzetelna i fachowa analiza problemów firmowych z pewnością będzie dla nas znacznie lepszym ruchem, aniżeli panika i wykonywanie niebezpiecznych ruchów finansowych czy reklamowych bez większego zastanowienia. Tego rodzaju działanie może w dłuższej perspektywie czasowej przynieś nam więcej strat niż korzyści, nawet jeżeli początkowo wydaje się nam że uzyskujemy z tytułu korzyść. Niepodejmowanie fałszywych kroków jest cechą, która wyróżnia przedsiębiorców mądrych, odpowiedzialnych za swój biznes i nie chcących zrobić niczego złego swojej firmie.
W przypadku problemów, które wystąpiły nagle i nie jesteśmy w stanie samodzielnie zdiagnozować ich przyczyny, należy skontaktować się ze specjalistą od dziedziny biznesu przeciwnie który doradzi nam sposoby wyjścia z kryzysowej sytuacji. Na rynku nie brakuje specjalistów zarządzania kryzysem, którzy również posiadają olbrzymie doświadczenie w kwestii doradzania firmom początkującym, które pierwszy raz zmierzą się z pewnego rodzaju kryzysami w swoim działaniu. Często konieczne będzie przeprowadzenie odpowiedniego, rzetelnego audytu, który wskaże wady, a także ewentualne miejsca w których powinniśmy zmienić postępowaniem, aby osiągnąć znacznie lepsze rezultaty pracy w firmie.

, ,

Dodaj komentarz